KATEGORIA B

/KATEGORIA B
KATEGORIA B 2018-02-28T13:26:51+01:00
Loading...

Jak zostać Kierowcą Kategorii B?

W tym miejscu dowiecie się Państwo jak krok po kroku zostać kierowcą kategorii B.

Schemat postępowania przy kursach kwalifikacji wstępnych.

wydzial_komunikacji - prawo_jazdy_szczecin

Skompletowanie dokumentów

Pierwszym krokiem na drodze do uzyskania prawa jazdy jest skompletowanie wszystkich niezbędnych dokumentów, które należy dołączyć do wniosku składanego w starostwie powiatowym lub w Urzędzie Miasta.

Potrzebne dokumenty - prawo_jazdy_szczecin

Jakich dokumentów potrzebujemy?

Wśród wymaganych dokumentów musi się znaleźć orzeczenie lekarskie o zdolności do prowadzenia pojazdów, i to właśnie od wizyty u lekarza należy rozpocząć cały proces. Wraz z orzeczeniem lekarskim w odpowiednim urzędzie należy złożyć wypełniony wniosek o wydanie prawa jazdy – dostępny w internecie, w urzędzie lub u nas w biurze:

  • aktualne zdjęcie do prawa jazdy
  • dokument potwierdzające tożsamość
  • dokument potwierdzający adres zameldowania – w przypadku dowodów tożsamości, w których nie zostały wpisany adres zameldowania.
PKK - prawo_jazdy_szczecin

Co powinny zrobić osoby niepełnoletnie?

Osoby niepełnoletnie które wkrótce skończą 18 lat powinny dołączyć pisemną zgodą prawnych opiekunów na rozpoczęcie kursu i wydanie prawa jazdy, przy czym dokument powinien zostać podpisany w obecności urzędnika. Każda osoba która chce zostać kierowcą musi mieć osiągnięty odpowiedni wiek. W przypadku kategorii B można zapisać się na kurs prawa jazdy 3 miesiące przed ukończeniem 18 roku życia, natomiast do egzaminu państwowego można przystąpić na miesiąc przed osiągnięciem pełnoletności.

Egzamin - prawo_jazdy_szczecin

Jak uzyskać profil kandydata na kierowcę?

Wniosek wraz z załączonymi dokumentami można złożyć osobiście, przez pełnomocnika lub przez internet jeżeli posiadamy podpis elektroniczny lub profil zaufany na platformie ePUAP. Podczas składania wniosku w urzędzie przyszłemu kursantowi zostanie przydzielony numer PKK czyli profil kandydata na kierowcę.

Zajecia - prawo_jazdy_szczecin

Zajęcia teoretyczne oraz praktyczne

Kolejnym krokiem po złożeniu dokumentów w stosownym urzędzie i uzyskania numeru PKK jest zapisanie się do szkoły jazdy, w tym przypadku mamy dwie opcje, możemy skorzystać z pełnej oferty przygotowujących do egzaminu teoretycznego i praktycznego lub przygotować się do egzaminu teoretycznego samodzielna i po zdaniu egzaminu wykupić tylko lekcje praktyczne.

Terminy Wykładów

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
Godzina 17:00 Godzina 17:00 Godzina 9:00 Godzina 9:00

PRAWKO SZKOŁA NAUKI JAZDY

Profesjonalnie i przyjemnie 🙂

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!